O autorze
Współwórczyni bloga i marki Bike Belle, właścicielka pierwszego polskiego butiku dla stylowych rowerzystów i rowerzystek, promotorka cyklizmu, w sieci znana jako Rowerzystka Miejska. Absolwentka socjologii i grafiki komputerowej. Miłośniczka przemieszczania się w różnych wymiarach.

5 oczywistych sposobów na ułatwienie sobie jazdy na rowerze, o których rzadko myślimy

Jazda na rowerze do pracy to żaden wyczyn. Udowadniam to ja, człowiek wybitnie niekochający rywalizacji i tysiące innych rowerzystów-niesportowców śmigających codziennie ulicami naszych miast. Zobacz, jakie to proste.

Oto top 5 najważniejszych rzeczy, o których warto pamiętać rano przed wyjazdem z domu:

1. Przygotuj się na niepogodę:
zadbaj o zabranie peleryny, butów, które zniosą deszcz, pokrowca na siodełko, które zabezpieczy rower przed deszczem. Pamiętaj też o oświetleniu - podczas pluchy jest bardzo ważne, przyda się też wtedy, kiedy zechcesz po pracy zobaczyć się ze znajomymi i będziesz wracać późno.


2. Upewnij się, że na trasie nie będzie niespodzianek. Lato to czas wzmożonych remontów dróg i ulic - warto regularnie sprawdzać serwisy lokalnych jednostek zajmujących się infrastrukturą, żeby nie dać się zaskoczyć!3. Zadbaj o ochłodzenie podczas upałów.
Zabierz ze sobą chusteczki odświeżające lub klimatyzację w sprayu. I - bardzo ważne - patrz punkt 5.4. Pamiętaj o wygodnym ubraniu. To nie znaczy, że musisz jeździć w dresie! Jeździsz na obcasach? Zamontuj na pedale gumkę-recepturkę, nie będzie się ślizgać. Garnitur? Pamiętaj o opaskach na nogawki. Spódnica? Żabka do firanki i podwiązka załatwią sprawę "efektu Marylin".


5. Nie spiesz się! Wyjdź z domu 5 minut wcześniej. Dojazd do pracy czy na spotkanie to nie trening. Jedź umiarkowanym tempem, cichymi uliczkami, a jeśli uda Ci się zaoszczędzić trochę czasu, po prostu wykorzystaj go na przystanek w ulubionej kawiarni albo na placu targowym. Dobry humor do końca dnia gwarantowany!
Trwa ładowanie komentarzy...